Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Неверојатни информации поврзани со обидот за убиство на поранешниот српски репрезентативец.

Пред десетина дена во Атина беше застрелан Дарко Ковачевиќ, мотивите за нападот сè уште не се познати, но денеска во грчките медиуми се појави неверојатна информација дека зад нападот стои неговиот поранешен соиграч и пријател, Раул Браво.

EPA-EFE/SALAS

Тие двајца играа заедно во грчкиот шампион Олимпијакос, а Раул Браво во еден момент од кариерата го носеше дресот и на Реал Мадрид.

Се претпоставува дека причина за нападот се местенките во фудбалот поради кои Браво неодамна беше уапсен во Шпанија. Тој беше организатор на групата која се занимаваше со местење на фудбалски натпревари и перење на пари.

Поранешниот српски репрезентативец знаел за тоа што Раул Браво го работел во последните неколку години и наводно почнал да зборува одредени детали на негови пријатели, а тоа го дознале поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и неговата група и поради тоа го застрелале Ковачевиќ.

Прочитајте и...  Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Ковачевиќ бил застрелан во ногата како предупредување дека треба да молчи и да се зборува работи кои може да излезат во јавноста.

Прочитај повеќе

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Слободен печат

„Џокер“ не се исплаши од „Бетмен“, провокациите на центрите на Лејкерс не поминуваат кај Јокиќ

Слободен печат

Муслиу казнет од УЕФА, но сепак ќе игра против Косово

Слободен печат

Суарез со солзи во очите си замина од „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан ги малтретирал соиграчите во репрезентацијата, се плашеле да повикаат полиција

Слободен печат