Погледнете како една мајка успева да го спаси нејзиното дете од сигурен пад од четврти спрат (ВИДЕО)

Безбедносните камери во една зграда во Колумбија забележале страшен момент, кога една мајка реагира навреме за да го спаси нејзиниот син од пад по скалите од четврти спрат од зграда.

На видеото се гледа како во еден момент, детето од љубопитност се приближува до заштитната ограда на скалите, на кои немало стакло и детето за малку ќе паднело при излегување од лифт, пренесува Телеграфи.

Според објавеното видео, токму телефонот и го привлекол вниманието на мајката и недостасувало само една секунда, за нејзиниот син да и исчезне пред очите.

Сепак, рефлексите на мајката биле доволно брзи за таа да го фати детето во последен момент, додека еден случаен минувач истрчал накај скалите за да се увери  дека детето нема да се повреди доколку падне од рацете на мајка си.

Прочитајте и...  Страшен верски култ се развива паралелно со коронаворусот во Јужна Кореја

Ужасниот настан се случил во една зграда во Меделин, Колумбија, и не е познато дали детето претрпело некоја повреда.

https://www.youtube.com/watch?v=M9XbOGXq-98&feature=share&fbclid=IwAR2YWC3v90UQ-hzW3TGeW1VDl9gBdrPL0w1_9EHGuGGCEEcuZRrc25PQm2M

Прочитај повеќе

„Независне“: Контејнери полни со кокаин фатени на патот кон БиХ

Слободен печат

Ангеловска: Инвестиции во луѓе, технологии и ефикасна администрација за посилно темпо на економски раст

Слободен печат

Скопје: За една недела отстранети 218 непрописно паркирани возила

Слободен печат

Самка Ибраимоски предложен за пратеник од ПЦЕР

Лекарите во Вухан ќе бидат сместени на крузери

Слободен печат

Делумно примирје меѓу САД и талибанците

Слободен печат

Остави Коментар

четири × 3 =

Прочитај повеќе

На „сивата листа“ се најдоа нови седум земји

Слободен печат

Борче Мирчевски – колекционер и мајстор за олдтајмери

МИА

Еве како изгледа најдолгиот железнички тунел кој наскоро треба да биде отворен (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

Прва жртва на коронавирус во Италија

Слободен печат

Сандерс: Русија подобро да не се меша во американските избори

Слободен печат

Играњето со Преспанскиот може да има висока цена

Слободанка Јовановска