Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Проектот се вика „6 feet covers“ и е дело на група на активисти од Лос Анџелес, кои себеси се дефинираат како лица „определени за социјални, економски и културни промени во општеството“.

За да се подигне свеста за потребата од социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот, група на американски активисти ги редизајнираа омотите на познатите албуми, така што членовите на бендовите ги оддалечија едни од други, пренесува „Headliner“.

Проектот се вика „6 feet covers“ и е дело на група на активисти од Лос Анџелес, кои себеси се дефинираат како лица „определени за социјални, економски и културни промени во општеството“.

Уште од минатата недела својата работа ја споделуваат на Инстаграм, а обработуваат албуми на „Битлси“, „Квин“, „Кис“, Блонди, „U2“, „Рамонс“ и „Б-52“.

Повеќе вакви „уметнички дела“ може да се најдат на нивната веб-страница, каде може да се забележат и дизајнирани омоти од легендарни албуми и на „AC/DC“, Пол Сајмон, но и уште многу други.

Во продолжение погледнете како изгледаат редизајнираните омоти на славните албуми во време на коронавирус:

Прочитајте и...  Црна Гора го зголеми бројот на тестирања: Откриени 400 нови позитивни случаи

Прочитај повеќе

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат

Жешко лето: Гласајте за најсекси бикини на македонската естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски

Обидете се да ослабете со „Војничка диета“

Слободен печат

Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рамо до рамо со Ирина Шајк: Синот на Елизабет Харли е sвезда на новата модна кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Господарка на тетоважите: Има 103 години и е мајстор за тетовирање

Слободен печат

Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

Слободен Печат

Искористи ги летните викенди за брза и интересна преобразба на домот

СП.

Елегантно и деловно, но шик: Оливија Палермо го освои Бруклин во маслинеста комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат