Погба промаши пенал за победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед пропушти да слави на гостувањето кај Вулверхемптон, играјќи само 1:1. Трагичар на натгпреварот е Пол Погба кој го промаши пеналот, поточно Руи Патрисио го одбрани неговиот удар во 68. минута.

Манчестер јунајтед одлично го започлна натпреварот, а својата доминација ја круниса со голот на Ентони Марсијал во 27. минута.  Во второто полувреме, незгодниот тим на Вулверхемптон во 55. минута благодарение на фантастичниот гол на Рубен Невеш.

Прочитајте и...  Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

Слободен печат

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат