8 C
Скопје

Tag : Вулверхемптон

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Жота херој, тешка повреда на Патрисио и 108 минути фудбал!

Слободен печат
Фудбалерите на Ливерпул го совладаа на гостувањето Вулверхемптон со 1:0, во последниот меч од 28 коло во Премиер лигата. Победничкиот гол го постигна Диого Жота...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат
Составот на Пеп Гвардиола уште еднаш покажа зошто моментно е најсериозен кандидат за титулата оваа сезона во Премиер лигата. Вечерва на домашен терен убедливо со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Алиоски и Лидс немаа решение за Вулверхемптон!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 25 коло во Премиер лигата екипата на Лидс загуби на гостувањето кај Вулверхемтон со 1:0. Единствениот погодок се случи во второто...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Деветка“ на Олд Трафорд, ова е шампионски Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Денеска во рамките од 22 коло во Премиер лигата Манчестер јунајтед на домашен терен го понижи Саутемптон со дури 9:0. Статистиката вели дека последен пат...
Спорт Фудбал

Големо срце на тренерот на Вулверхемптон, донација на Еспирито Санто вредна 250.000 фунти

Слободен печат
Менаџерот на англискиот премиерлигаш, Нуно Еспирито Санто донираше 250.000 фунти за проектот со кој клубот им помага на народните кујни за време на пандемијата на...
Спорт Фудбал

Тухел после дебито: Титула? Не, мора да бидеме реални!

Слободен печат
Германскиот менаџер на дебито како нов менаџер на Челси стартуваше со реми на својот „Стемфорд Бриџ“ (0:0) против Вулверхемптон. Лондонските „сини“ имаа над 70 отсто...
Спорт Фудбал

Реми на Тухел на дебито на клупата на Челси

Слободен печат
Само еден ден откако официјално беше промовиран како наследник на Френк Лампард, Германецот Томас Тухел денеска веќе дебитираше на клупата на Челси. Во натпреварот од...
Спорт Фудбал

Проектилот на Погба го однесе Јунајтед на чело на табелата во Премиер лигата

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед славеа со 0:1 на гостувањето кај Барнли во одложениот наптревар од првото коло и избија на лидерската позиција на табелата пред...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Малку среќа, малку Рашфорд, и ете го Јунајтед во шампионската трка!

Слободен печат
Во последниот натпревар од денешната програма во Премиер лигата, „црвените ѓаволи“ на својот „Олд Трафорд“ триумфираа минимално 1:0 против Вулверхемптон. Манчестер јунајтед доста се мачеше...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Мурињо се „оддалечува“ од врвот, избега победата на Тотенхем!

Слободен печат
Играчите предводени од менаџерот Жозе Мурињо вечерва само ремизираа на гостувањето кај Вулверхемптон (1:1) во рамките од 15 коло во Премиер лигата. Тотенхем на фантастичен...