Почнуваат завршните вечери на „Струмица опен фестивал" - Слободен печат

Почнуваат завршните вечери на „Струмица опен фестивал”

Вечер со настапот на Жељко Самарџиќ, Гери Никол, Brass Brothers”, Перо Христов со неговиот јубилеј-50 години кариера и „Јупитер” и гости од „Никад није касно” почнуваат завршните три музички вечери на Струмица опен фестивал.

Утревечер на големата сцена на плоштадот „Гоце Делчев” главна ѕвезда е Северина, а пред неа ќе настапат Бени и Нон стоп и Дарио.

Затворањето на годинашното издание на фестивалот в недела е резервирано за Горан Бреговиќ и „Бијело дугме”, а пред нив настап ќе имаат „2 Бона” и Мирза Селимовиќ.

Од почетокот на фестивалот, кој трае три месеци, се одржаа 27 настани на рекордни 13 локации во Струмица, а според организаторите годинашното издание е во знакот на спортот, културата, уметноста и музиката.

Прочитајте и...  Косово: Укинувањето на таксата и воведувањето реципроцитет кон Србија е прашање на денови

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 2 =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат