Почитуваат препораки – Скопјани на работа и прошетка со маски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Иако секојдневно сме сведоци на поединци кои не се придржуваат до препораките, сепак од она што можевме денес да го забележиме низ главниот град, изгледа дека полека но сигурно, се буди свесноста кај граѓаните од потреба за заштита.

Скопјани со маски на работните места или при обавување на приватни обврски. Кон ова правило се придржуваат не само медицинските лица, туку и возачите на ЈСП, а и обичните граѓани. Погледнете!

Фото: Драган Митрески

Прочитајте и...  Објавени правилата од протоколот за запишување на првачињата (ФОТО)

Прочитај повеќе

Италија предупредува: ЕУ ќе се распадне доколку Италијанците ги смета за лепрозни

Слободен печат

ЕУ до САД: Преиспитајте ја одлуката за повлекувње од СЗО

Слободен печат

Ова е новиот лик на Клиничкиот центар во Скопје (ФОТО)

Слободен печат

Забава во Шпанија скапо го чини белгискиот принц, се заразил во ковид-19

Слободен печат

Папата отвора летен камп за децата на вработените во Ватикан

Слободен печат

Талибанците не мируваат: Бомбашки напад врз ТВ екипа!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Спејс икс“ успешно ја лансираше ракетата „Фалкон 9″ (ВИДЕО)

Слободен печат

Запознал девојка на „Тиндер“, ја довел дома и брутално ја убил, потоа сам повикал полиција (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Италија 111 смртни случаи од коронавирусот, 416 новозаразени

Слободен печат

Драма на небото над Индија: Авион вратен во Москва, пилот бил позитивен на корона

Слободен печат

Афера „респиратори“: Обвинителството на БиХ бара притвор за премиерот Фадил Новалиќ

Слободен печат

Трамп ги предупреди демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, но ќе ве пречекаат најжестоките кучиња

Слободен печат