Tag : скопјани

Вести Македонија

Петмина скопјани го прекршиле полицискиот час

МИА Агенција
Против пет лица од Скопје Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи за...
Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Жител на Ѓорче Петров и негов сограѓанин од Кисела Вода, вчера биле нападнати од кучиња скитници, извести полицијата. Вчера околу 11 часот во полициската станица...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Почитуваат препораки – Скопјани на работа и прошетка со маски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Иако секојдневно сме сведоци на поединци кои не се придржуваат до препораките, сепак од она што можевме денес да го забележиме низ главниот град, изгледа...
Хроника

Тројца скопјани шетале со ножеви

Скопската полиција извести дека уапсила тројца скопјани кај кои при извршен личен претрес е пронајдено ладно оружје. Вчера во 13 часот, полициски службеници од СВР...
Хроника

Кривична пријава за тројца скопјани за кражби во Тетово

Слободен печат
Тетовската полиција информира дека се расветлени неколку кражби случени на крајот од 2019 година, а за кои се поднесени соодветни пријави за тројца жители на...
Хроника

Тројца скопјани и тетовец уапсени за дрога

Четири лица биле уапсени на територијата на Македонија вчера, откако кај нив била пронајдена дрога, информира МВР. Вчера во 20.45 часот во Тетово, полициски службеници...
Хроника

Четворица скопјани краделе во Тетово

Горан Наумовски
Министерстото за внатрешни работи извести дека вчера околу 21 часот, полициска патрола од тетовската полиција во близина на Железничката станица во селото Ратае, ги уапсила...
Хроника

Сообраќајни казни за повеќе од 80 скопјани

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје на вчера од 6 до 24 часот спровело акција за откривање возачи кои ја пречекориле брзината на...
Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Слободен печат
Како што известија во билтенот на МВР: На 17.08.2019 во 22,00 часот во Полициската Карпош М.Т.(74) пријавил дека на улицата “Бранислав Нушиќ“ бил каснат од...
Вести Скопје

Почина скопската легенда Алфонсо (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
На познатата Фејсбук група Стари Скопјани пред околу еден час е објавено дека познатата скопската легенда и актер Рефет, попознат меѓу народот како Алфонсо, починал....