ПЛАНОТ НА САРИ: Манџукиќ, Џан + пари за Погба!

Првакот во Серија А ги нуди Марио Манџукиќ и Емре Џан плус дополнителна сума пари во зимскиот период за услугите на Пол Погба, пренесува „Тутоспорт”.

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари смета дека светскиот шампион со Франција би му завршил исклучително добра работа во моментот и побарал од раководството да го стори невозможното во јануари, за да се обиде да го врати.

И покрај класата на Французинот, неговиот состав тоне во медиокритет и на повидок е уште година без трофеи за „црвените ѓаволи”, што во секој случај би значело дека нема смисла да остане на „Олд Трафорд” доколку сака да почне да освојува трофеи час порано.

Погба стана шампион со составот на Јуве четири пати и беше една од најголемите sвезди на тимот.

Прочитајте и...  Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед - ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Прочитај повеќе

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат