„Пик ен Поп“, кога поповите играат баскет (ВИДЕО) – Слободен печат
КошаркаСпорт

„Пик ен Поп“, кога поповите играат баскет (ВИДЕО)

Познатата кошаркарска акција „пик ен поп“ денеска доби ново и буквално значење. Ретко или речиси никогаш не сме виделе свештени лица да спортуваат, а во овој случај да играат уличен баскет.

На социјалните мрежи се појави видео во кое попови играат баскет, и според прикажаното, нивните кошаркарски вештини не се за потценување.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close