ПЕДОФИЛОТ ГО ЗАПОЗНАЛ ТРАМП СО МЕЛАНИЈА! Разоткриени врските на уапсениот милијардер Епстајн со претседателот на САД

Уапсениот педофил, милијардерот Џефри Епстајн своевремено го запознал Доналд Трамп, тогашниот колега милијардер од Њујорк, со згодната словенечка манекенка Меланија Кнавс, која набрзо ќе му стане трета сопруга!

Како што пренесува Њујорк тајмс повикувајќи се на анонимни извори, Епстајн пред бројните пријатели се фалел дека токму тој му ја наместил Меланија на Трамп.

Првиот човек на „Американ дрим ентерпрајз“, Џорџ Хурани кој бил многу близок со Епстајн во 1992. година организирал раскалашена забава во одмаралиштето на Трамп на Флорида. На таа забава покрај 28 секси манекенки во бикини, единствени гости биле токму Епстајн и Трамп.

Хурани истакнува дека го предупредил Трамп за Епстајн и дека морало да му забрани доаѓање на настаните кои тој ги организирал. Интересно е што Хурани со години бил во врска со Џил Харт, која го обвини Трамп дека сексуално ја вознемирувал, што овој го демантираше.

Прочитајте и...  Расте бројот на заболени и хоспитализирани во САД, Куомо со критика до Трамп за сериозноста на вирусот

Откако Епстајн беше уапсен во понеделникот под обвинение за трговија со малолетници за сексуални услуги, од Белата куќа тврдат дека Трамп му забранил на милијардерот да го посетува одморалиштето на Флорида. Трамп тврди дека не знаел што прави Епстајн.

Прочитај повеќе

Османи: Моето очекување е до октомври да биде прифатен финалниот текст за преговарачката рамка

Слободен печат

Орбан контра ЕУ: Од списокот на „безбедните“ држави дозволен е влез само за Србите

Слободен печат

Зафировски од МОРО: Додека не се донесе закон за најмала гарантирана исплатена саатнина, не сме ни приближно блиску до европските држави

Слободен печат

Трагедија во Мјанмар: Најмалку 110 рудари загинаа во свлечиште во рудник

Слободен печат

Тодороска од Демократи: Народот е сопственик на државата, политичарите се минливи

Слободен печат

Тепачка во маркет во Крагуевац: Купувачот не сакал да стави маска, вработениот не го пуштал внатре (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев за изјавата дека ќе соберел „и шуто и рогато“: По два саати во кафана, се случуваат грешки

Слободен печат

Андоновиќ: Русија избра доживотен претседател и започна воени игри околу Атлантикот (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев ја повика ВМРО-ДПМНЕ да престане да го омаловажува јазикот нарекувајќи го „северџански” и да ја поздрави преговарачката рамка

Слободен печат

Заев: Со отворањето на преговорите, почнуваме нова фаза од македонската европеизација (ВИДЕО)

Слободен печат

Над 100 колумбиски војници се под истрага заради сексуална злоупотреба на деца

Слободен печат

Новозаразеното лице од Кавадарци е син на претходно заболен од Ковид-19

Слободен печат