ОВА Е ЗА ЦРВЕН: Роналдо како „Брус Ли“, а и реакцијата му е ХИТ! (ВИДЕО)

Јувентус мораше со пресврт да ја оствари и втората победа во Лигата на шампионите и заедно со Атлетико Мадрид се зацврсти на делба на првата позиција.

„Старата дама“ со трите бода против Локомотив Москва направи чекор напред кон обезбедување на една од првите две позиции во групата „Д“ од ЛШ за пласман во нокаут-фазата.

После првото полувреме водеше рускиот претставник со погодокот на Миранчук за шок кај гледачите на трибините во Торино.

Но, во вториот дел следуваше целосен пресврт благодарение на Пауло Дибала кој за период од две минути ги обезбеди трите бода на италијанскиот шампион.

– Моментот кога Роналдо го удира Гиљерме на 02:25 мин. од видеото:

Кристијано Роналдо, една од првите ѕвезди во Јуве, го одигра целиот меч, овојпат не беше меѓу стрелците и асистентите, но тој на секаков начин се обидува да го привлече вниманието.

Прочитајте и...  Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Но, сега се пишува во негативен контекст за Португалецот. Италијанците имаа корнер во првото полувреме, кон топката истовремено тргнаа Роналдо и голманот на Русите, Гиљерме.

Чуварот на мрежата беше нешто побрз, ја острани опасноста, но не и доволно да го избегне карате ударот на Кристијано.

Португалскиот фудбалер веднаш се правдаше пред главниот судија дека одел кон топка, зачудувачки не доби ниту жолт картон за овој опасен удар, а вистински „хит“ му е непримерната реакција и се однесуваше како ништо да не се случило.

Прочитај повеќе

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат