Ограбени две цркви - Слободен печат
Хроника

Ограбени две цркви

Од црквите крадците украле околу 9.500 денари.

Крадци ограбиле две цркви во Карбинци. Шеесет и петгодишниот Ѓ.Н. од село Карбинци вчера пријавил дека од манастирот „Света Петка“ во селото Калузлија се украдени 4.700 денари.

Мета на крадците бил и манастирот „Свети Илија“ во селото Аргулица од каде се одземени 4.500 денари.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close