Објавена прва снимка од Асанж во затвор (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеПланета

Објавена прва снимка од Асанж во затвор (ВИДЕО)

Асанж таму моментално служи затворска казна од 50 недели поради кршење на условите за кауција.

Агенцијата „Рипли“ објави прва видео снимка од основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, од строго чуваниот затвор Белмарш во Лондон.

Асанж таму моментално служи затворска казна од 50 недели поради кршење на условите за кауција.

На снимката може да се види Асанж, послаб од кога било, пренесува „Раша Тудеј“.

Исто така може да се забележи и мала ќелија со книги и хартии расфрлани насекаде по подот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close