„Кралскиот“ клуб добива „кралски“ стадион (ВИДЕО)

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез го претстави проектот за реконструкција на „Сантијаго Бернабеу“ вреден половина милијарда евра со кој стадионот ќе биде еден од најмодерните на светот.

Перез пред претставниците на клубот и пред медиумите изјави дека се очекува модернизацијата на стадионот да биде завршена најдоцна до 2023 година.

– Тука се собравме за едно нешто што не спојува 117 години. Ова е е еден од најголемите проекти во историјата на фудбалот. Ова е иднината на Реал Мадрид и на самиот град. Новиот „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде стадионот на иднината – изјави Перез.

Прочитајте и...  Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

 

 

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат