Tag : сантијаго бернабеу

Спорт Фудбал

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат
Фудбалерот од средниот ред на Реал, Хамес Родригез на крајот на сезоната најверојатно ќе го смени клубот. Мадридскиот гигант е подготвен да се раздели со...
Спорт Фудбал

Реал објави како ќе изгледа стадионот вреден 500 милиони евра (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако во светот на спортот владее криза поради пандемијата на коронавирусот, Реал Мадрид ја продолжува реконструкцијата на „Сантијаго Бернабеу“. Според планот на управата на „кралскиот“...
Останатo Спорт

Еден од најпознатите стадиони во светот претворен во магацин

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот силно ја погоди Шпанија каде досега се заразени 56.188 лица. Помош доаѓа од секаде, а не се имуни ниту спортистите и спортските...
Спорт Фудбал

Милано е следната дестинација на Бејл?

Слободен печат
Велшкиот репрезентативец Бејл не се во плановите на Зинедин Зидан за наредната сезона и „кралевите“ се обидуваат да се разделат со него. Но, мали се...
Спорт Фудбал

Азар стана „крал“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Еден Азар и официјално е промовиран во нов фудбалер на Реал Мадрид. Тој на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ и официјално стави потпис на петгодишниот договор со...
Спорт Фудбал

„Кралскиот“ клуб добива „кралски“ стадион (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез го претстави проектот за реконструкција на „Сантијаго Бернабеу“ вреден половина милијарда евра со кој стадионот ќе биде еден од...