НОВИОТ „ПИРЛО“: Тонали договори трансфер на кариерата, 45. милиони евра! - Слободен печат

НОВИОТ „ПИРЛО“: Тонали договори трансфер на кариерата, 45. милиони евра!

Како што пренесуваат италијанските медиуми, 19-годишниот фудбалер ги договори личните услови со Јувентус, и ќе ја засили „Старата дама“ во трансфер тежок 45 милиони евра.

За неговите услуги беа заинтересирани Интер, но и некои гиганти од Премиер лигата, но тој се одлучи да се пресели во редовите на актуелниот шампион на Италија.

Претходно се шпекулираше исто така и дека ПСЖ се наоѓа во трката за талентираниот фудбалер чии игри ги гледале „скаути“ на францускиот првак.

Тонали е дете на Бреша, токму како и Андреа Пирло на стадионот „Марио Ригамонти“ ги направи првите фудбалски чекори.

За првиот тим на „лавовите“ одигра вкупно 67 натпревари, постигна шест голови и запиша 11 асистенции.

Прочитај повеќе

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 2 =

Прочитај повеќе

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат