Нови жртви на кучиња-скитници

Денешнит полициски билтен повторно документира напади од кучиња-скитници.

Шеесет и шетиригодишниот Б.В. во полициска станица во Пехчево, вчера пријавил дека претходниот ден бил нападнат и гризнат од куче-скитник во десната нога, а 40-годишниот М.В. од Скопје пријавил во полициска станица во Гази Баба дека околу 2 часот изутрина бил нападнат и каснат од куче- скитник.

– Вчера во 17:15 часот лицето М.В.(40) од Скопје пријави дека на улицата „Трифун Хаџијанев“ бил каснат од куче-скитник во пределот на десната нога – стои во пријавата.

Прочитајте и...  Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Прочитај повеќе

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Тешко повреден 10-годишен велосипедист од Прилеп

Изгоре камион во Прилеп

Со нож рането момче во Чаир

Автомобил повреди пешак во скопски Карпош

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца повредени во сообраќајка кај Охрид

Горан Наумовски

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Слободен печат

Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат