Нови жртви на кучиња-скитници – Слободен печат
Хроника

Нови жртви на кучиња-скитници

Според МВР, станува збор за двајца мажи кои биле каснати кучиња-скитници на улица.

Денешнит полициски билтен повторно документира напади од кучиња-скитници.

Шеесет и шетиригодишниот Б.В. во полициска станица во Пехчево, вчера пријавил дека претходниот ден бил нападнат и гризнат од куче-скитник во десната нога, а 40-годишниот М.В. од Скопје пријавил во полициска станица во Гази Баба дека околу 2 часот изутрина бил нападнат и каснат од куче- скитник.

– Вчера во 17:15 часот лицето М.В.(40) од Скопје пријави дека на улицата „Трифун Хаџијанев“ бил каснат од куче-скитник во пределот на десната нога – стои во пријавата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close