• искасани

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Вчера во 09.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.Т.(70) од Скопје пријавил дека на улицата „Франц Розман“ бил каснат од куче скитник. Исто така вчера во 11.15 часот во Полициската станица Центар, М.Ѓ.(30) од Скопје пријавил дека на кеј „Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник. Во полицискиот билтен има уште еден случај со каснување …

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници Read More »