Нова порака од Златан во негов стил: Дали сега е појасно?

Златан Ибрахимовиќ се огласи на Инстаграм.

Швеѓанецот во последните денови е во центарот на италијанската фудбалска јавност, прво на тренинг пристигна како претседател со хеликоптер, потоа се согласи да потпише нов договор, а денеска се јави уште една објава на Инстаграм.

Златан Ибрахимовиќ во свој претпознатлив стил објави фотографија и коментар која јасно покажува дека не размислува за пензија.
Тој објави фотографија која го прикажува како дедо во дрес со порака„Можам да играм на исто ниво до 50. година“, а потоа додаде уште еден коментар во негов стил „Се согласувам со Златан“.

View this post on Instagram

I agree with Zlatan

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

 

Прочитајте и...  Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Прочитај повеќе

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат

Меси нема страв од пандемијата, спие на анти-корона душек

Слободен печат

Кренке ја извади „змијата од џебот“, буџетот од 120 милиони евра на Арсенал му гарантира пет страшни засилувања

Слободен печат