Нов забавен парк во Скопје – Слободен печат
ВестиСкопје

Нов забавен парк во Скопје

Забавниот парк нуди над 20 возења, од кои 10 се адреналински атракции, 10 фамилијарни возења, како и неколку интерактивни реквизити.

Скопје доби нов забавен адреналински парк „Мега”, што е лоциран веднаш до СЦ „Борис Трајковски”.

Забавниот парк нуди над 20 возења, од кои 10 се адреналински атракции, 10 фамилијарни возења, како и неколку интерактивни реквизити.

Работното време на паркот од понеделник до четврток е од 17.00-00.00, во петок до 01.00, сабота и недела од 10.00-01.00 часот.

Главни атракции во „Мега” се Камикази, Кулата висока над 100 метри, Летечкиот килим, Брејк Денс, Ентерпрајз, Куќа на стравот и Поп Старс – возења какви можеме да видиме низ светските тематски паркови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close