Нов Вардар, нови обичаи: Михајловски ги однесе ракометарите на вечера (ФОТО)

Ракометарите на Вардар минатиот викенд ги стартуваа подготовките за новата сезона во која ги очекува настап во домашните натпреварувања, СЕХА Лигата и во Лигата на шампионите.

Вардар во новата сезона влегува со ново-старо раководство, Михајло Михајловски го презеде управувањето на „црвено-црните“ од Сергеј Самсоненко на кого му го предаде тимот во 2013 година, а денеска ги однесе ракометарите на заедничка вечера.

Михајловски и вардарци на вечера/фото: РК Вардар

Михајловски за време на краткиот говор им ги образложил амбициите и очекувањата во новата сезона, пласман во четвртфиналето во ЛШ, фајналфор во СЕХА лигата и титули во домашните натпреварувања.

Прочитајте и...  Гвардиола е оптимист: Тука сме за да ја освоиме титулата

Прочитај повеќе

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат