Нов гол на Бабунски во Јапонија (ВИДЕО)

На Давид Бабунски му требаа само шест минути да го постигне вториот гол во дресот на јапонскиот второлигаш Омија, која со 2:0 славеше на гостувањето кај Кагошима јунајтед.
Бабунски во игра влезе во 86. минута и во судиското продолжение успеа да се запише во листата на стрелци откако одлично се снајде во противничкиот шеснаесетник.

 

Видео на денот