Нејмар две години на позајмица! (ФОТО)

Според „Мундо Депортиво“, медиум кој што е добро запознат со случувањата во Барселона, новата идеја, односно понуда до ПСЖ за Нејмар е позајмица на две години плус откуп на крајот на тој период.

ПСЖ и јавно призна дека преговара за заминување на овој фудбалер. Се очекува Барса за двегодишната позајмица да плати значајно повеќе од осум и пол милиони евра колку што Баерн плати за позајмица на Филипе Кутињо на една година.

Тоа е и логично, бидејќи цената на Нејмар е поголема од онаа на Кутињо. Претходно објавивме дека Барса би можела да се ослободи од Дембеле.

Прочитајте и...  Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Останува да го видиме наредниот потег на Реал Мадрид кој после три неуспешни обиди сега дискретно го „напаѓа“ Нејмар. „Кралевите“ ќе ги чекаат последните денови од преодниот рок и се надеваат дека ќе имаат шанса доколку Барселона испадне од приказната.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − три =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат