НЕ МОЖЕ ПОДОБРО ОД ОВА: Богдановиќ со звукот на сирената за победа на Јута! (ВИДЕО) - Слободен печат

НЕ МОЖЕ ПОДОБРО ОД ОВА: Богдановиќ со звукот на сирената за победа на Јута! (ВИДЕО)

Доцна синоќа беа одиграни 11 натпревари во НБА лигата, од кои неколку беа навистина интересни до самиот крај. Покрај триумфите на Денвер и Сакраменто, возбудливо беше и на дуелите меѓу Јута-Милвоки, Бруклин-Портланд и Далас-Њујорк.

Кошаркарите на Јута победија со звукот на сирената, а херој на „џезерите“ беше хрватскиот интернационалец Бојан Богдановиќ кој погоди троја на 1,3 секунда до крајот и целосно ги шокираше Јанис и Бакси.

Хрватот го заврши дуелот со 33 поени, додека Адетокумбо, кој на клупата мораше превреме поради шест фаули, забележа 30 поени (13 скокови), што беше недоволно да се совлада Јута.

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс беа подобри од Мајами со 95:80, а натпреварот го одбележа Леброн Џејмс со поставување на нов рекорд.

„Кралот“ стана третиот играч во НБА историјата кој на 1000 мечеви има 20 поени и повеќе реализирани поени. Во триумфот над Хитси, Леброн запиша 25 поени, а неговите „езерџии“ ја запишаа и седмата победа.

Прочитајте и...  „Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

НБА, резултати –

Индијана Пејсерс-Детроит Пистонс 112:106
Орландо Меџик-Мемфис Гризлис 118:86
Вашингтон Визардс-Кливленд Кавалирс 100:113
Атланта Хокс-Сакраменто Кингс 109:121
Минесота Тимбервулвс-Голден Стејт Вориорс 125:119, 110:110 (по 1. продолжение)
Њу Орлеанс Пеликанс-Торонто Репторс 104:122
Далас Маверикс-Њујорк Никс 102:106
Денвер Нагетс-Филаделфија Сиксерс 100:97
Јута Џез-Милвоки Бакс 103:100
Портланд Трејл Блејзерс-Бруклин Нетс 115:119
Лос Анџелес Лејкерс-Мајами Хит 95:80

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четири × 1 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат