Не го пропуштајте викенд изданието на „Слободен печат“

Во утрешното викенд-издание на „Слободен печат“ читајте:

– Кој влегува во Централниот одбор на СДСМ, а кој во владата на Заев и зошто?

– Германија ја „прими“ Македонија во НАТО

– Зошто Трамп сака САД да го купи Гренланд?

–  Борис Џонсон со ногата на маса разговараше со Емануел Макрон

Покрај тоа, прочитајте ги и новите колумни:

– Колумна на Мирослав Грчев: Софата приведена, фотелјата на распит, Александар се уште во бегство!

– Колумна на Жанета Скерлев: Времето на овците

Видете ја и рецензијата за филмот „Патување – приказна за љубовта“, кој е дел од Македокс, како и извештајот на специјалниот известувач на „Слободен печат“, Сунчица Уневска од Филмскиот фестивал во Сараево каде „Медена земја“ ја освои наградата на публиката. Дознајте ги сценските спектакли и музички новитети на „Охрид фест – Охридски трубадури 2019“.

Прочитајте и...  ГОВОРОТ НА ИВАНОВ ПРЕКИНАТ: Гала вечерта со бившиот македонски претседател во Мелбурн била евакуирана по вклучување на противпожарниот аларм (ВИДЕО)

Од вестите за спортот прочитајте за охридскиот пливачки маратон 2019, каде Поп Ацев ќе има силна конкуренција.

Прочитај повеќе

О’Брајан: Нема никакви докази дека Русија помага за реизборот на Трамп

МИА Агенција

Средба Спасовски – Палмер: Очекуваме скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

МИА Агенција

Грчката Влада одржа вонреден состанок за коронавирусот

Слободен печат

Истражување: Две третини од предметите на интернет се небезбедни за потрошувачите

МИА Агенција

Крамп-Каренбауер: ЦДУ на конгрес на 25 април ќе избира нов лидер

МИА Агенција

Европската банка за обнова и равзој е значаен партнер на Македонија за успешно исполнување на критериумите за ЕУ

МИА Агенција

Остави Коментар

9 − 8 =

Прочитај повеќе

Баргес: Австралија е под невидена закана од странска шпионажа

МИА Агенција

Грлиќ-Радман: Хрватска сака преговори за Северна Македонија и Албанија во март

Слободен печат

Регистриран шестиот смртен случај од коронавирус во Италија

Слободен печат

Иранските власти демантираат дека го кријат вистинскиот број на смртни случаи од коронавирус

Слободен печат

ЕК ги осудија антисемитските маски на карневалот во Белгија

Слободен печат

Брнабиќ: Приоритет е иницијативата мини Шенген и инфраструктурното поврзување на регионот

МИА