НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Кошаркарите на Денвер загубија од Лос Анџелес Клиперс со 124:111 во НБА лигата. Во победничките редови доминираа Пол Џорџ со 27 поени и Кавај Ленар со 26, а со 23 се истакна Лу Вилијамс, додека на спротивната страна Џерами Грент запиша 25 поени, а Никола Јокиќ постигна 17 поени, додаде седум скока и 13 асистенции.

Оклахома со тројката на Мајк Мускала на пет секунди пред крајот на мечот го совлада Мајами со резултат 116:115. Торонто со 125:121 беше подобар од Филаделфија, а Индијана славеше над Хјустон (108:104).

По одигрувањето на синоќешните натпревари, утврдени се сите парови од првото коло од плеј-офот во НБА-лигата во Источната конференција.

За потсетување, по паузата поради пандемијата, редовната сезона во НБА лигата продолжи на 31 јули, а сите натпревари се одржуваат во спортски комплекс во Орландо.

Прочитајте и...  Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Двојките за 1. коло во плејофот на Источната конференција се:

Милвоки (1) – Орландо (8)
Торонто (2) – Бруклин (7)
Бостон (3) – Филаделфија (6)
Мајами (4) – Индијана (5)

Првите натпревари се закажани за 17 август.

Прочитај повеќе

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат

Хироу е јунакот, Мајами на чекор од финалето на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат