Напред „рисови“: Подготвени дресовите за мечот против Словенија! (ФОТО)

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација денеска против Словенија од 20.45 часот ќе го игра седмиот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство 2020 година.

Три бода секако ќе значат многу, бидејќи така ќе се вмешаме сериозно за една од првите две позиции кои водат на континенталниот собир.

Во меѓувреме Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) објави со каква боја на дресовите ќе излезат вечерва избраниците на селекторот Игор Ангеловски.

„Рисовите“ предводени од капитенот Горан Пандев без сомнение ќе го дадат максимумот пред полните трибини на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје.

Прочитајте и...  Правилото за пет замени ќе важи и следната сезона

Прочитај повеќе

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат

Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Слободен печат