Наоми Кемпбел повторно ја изненади јавноста: Сликите од манекенката како гола се вози во метро, го заобиколија светот! (ФОТО)

Наоми Кемпбел повторно го изненади светот и покажа дека е непокорлива, дури и со своите 50 години кои ги наполни вчера.

Токму на нејзинитот јубилеен роденден таа објави слика која досега е невидена, на која позира потполно гола.

Некогашниот топ-модел, „Црниот пантер“, се соблече за потребите на снимањето во метрото во Њујорк, а сликата е од февруари 2019 година и објавена е во црно-бела резолуција на официјалната инстаграм-страна на Валентино.

„Ми рекоа дека ќе траам само 11 години, но еве ме денес славам 33 години во модната индустрија. Се чувствувам благословена и исклучително благодарна на Бога. Благодарам на мојата мајка Валери Морис што веруваше во моите соништа уште како 3-годишно девојче и што ми дозволи да бидам тоа што сум. Твојата љубов и подршка беа покрај мене и во добрите и во лошите времиња. Те сакам мамо“, напиша Наоми минатата година на друштвените мрежи.

Прочитајте и...  Невиноста ја изгубил со својата дадилка на 14 години: Легендарниот Клинт Иствуд наполни 90 години!

Прочитај повеќе

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)