Наоми Кембл повторно мета на негативни критики!

Наоми Кембл (49) повторно е мета на натписите на интернет и друштвените мрежи, пишува dailymail.co.uk.

Неодамна се покренаа и медиумските нагаѓања како познатата манекенка „одбила понуда да учествува на голема ревија со исклучиво темни модели, бидејќи тоа би било спротивно на се што се залагала во изминатите години“.

Наводно за учество во ова модно шоу ѝ била понудена и поголема сума на пари, но не прифатила.

„Потемните личности засега се во многу интересна позиција. Сега сме повеќе, отколку во мода. Ние сме култура. Чувствувам разлика на повеќе полиња“, рекла неодамна на оваа тема.

„Ние само сакаме баланс. Крај на приказната“, одговорила јасно на другите прашања.

Исто така Кембл на почетокот од кариерата беше помеѓу првите манекенки со темен тен, што не секогаш било лесна работа.

Прочитајте и...  Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат