-3 C
Скопје

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Екипата на Интер влезе во резултатска криза и веќе на трет едноподруго натпревар не успева да победи во Серија А. Овој пат „нероаѕурите“ одиграа само 1:1 против Каљари и тоа на домашен терен.

Главен виновник што Интер не успеа да слави е токму поранешниот играч на тимот од Милано, Раџа Наинголан кој во 78. минута го постигна израмнувачкиот гол за Каљари. Претходно Лаутаро Мартинез во 29. минута му донесе водство на Интер.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Како на кошаркарите, така и на судиите им фали оној позитивен притисок од публиката

Поврзани вести

ВИДЕО: Ливерпул во огромна криза, Барнли го освои „Енфилд“!

Слободен печат

СП: Данците убедливи, Шпанците славеа во дербито против Германија

Слободен печат

ВИДЕО: Страшна контра, репрезентативец на Конго како „Брзата птица итрица“!

Слободен печат

Руни: Пред шест недели реков дека Јунајтед ја освојува титулата!

Слободен печат

Хрватска е блиску до четвртфиналето на Светското првенство

Слободен печат

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Слободен печат

Остави Коментар