Tag : раџа наинголан

Спорт Фудбал

Интер е решен да ја прекине доминацијата на Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат
Иако пандемијата на коронавирусот ги стави најголемите фудбалски екипи во „црвено“, се чини дека за Интер нема да има никакви проблеми бидејќи сопствениците „Сунинг компанија“...
Спорт Фудбал

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Интер влезе во резултатска криза и веќе на трет едноподруго натпревар не успева да победи во Серија А. Овој пат „нероаѕурите“ одиграа само...
Спорт Фудбал

Серија А: Каков „проектил“ на Наинголан, триумф на Несторовски! (ВИДЕО)

Слободен печат
Удинезе во својот осми натпревар оваа сезона во најсилното италијанско фудбалско првенство минимално со 1:0 славеше против екипата на Торино. Единствениот гол за домаќините беше...
Спорт Фудбал

Каков малер, Интер го отпиша, а сопругата боледува од рак

Слободен печат
Белгиецот Раџа Наинголан, има кошмарна година на која не и се гледа крајот од проблемите. Новиот тренер на Интер, Антонио Конте, веднаш по седнувањето на...