Надал веќе е во победнички ритам, на полуфиналистот од УС Опен му препушти само два гема

Шпанецот Рафаел Надал се врати на тениските терени по пауза од шест месеци и веднаш покажа зашто е крал на земјените терени.

Вториот тенисер на АТП ранг листата во второто коло на Мастерсот во Рим го декласира полуфиналистот од УС Опен, Пабло Карењо-Буста препуштајќи му само два гема, по еден во двата сета.
Надал во третото коло го очекува подобриот од дуелот меѓу Милош Раониќ и Душан Лајовиќ.

Успешен настап на стартот на Мастерсот во Рим имаше и Гриигор Димитров кој на Јапонецот Нишиока му препушти само еден гем.
Кај дамите, Каролина Плишкова на совлада Барбора Стрицова со 6:3,6:3 и во наредното коло ќе игра против Блинкова.

Прочитајте и...  Стартот на Бундеслигата сепак без гледачи

Прочитај повеќе

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат

Нема крај на проблемите за Барселона, Кике Сетиен го тужи клубот

Слободен печат

Тотенхем и Мурињо доаѓаат во Скопје, Ибраими со фантстичен гол го потопи Ботошани (ВИДЕО)

Слободен печат