13 C
Скопје

Tag : пабло карењо-буста

Останатo Спорт

ВИДЕО: „Бикот од Мајорка“ во полуфиналето на парискиот Мастерс!

Слободен печат
Рафаел Надал е во полуфиналето на Мастерс турнирот во Париз (Франција), после големата борба од два часа и 15 минути со Пабло Карењо-Буста кој го...
Останатo Спорт

Кога не му оди, Ѓоковиќ секогаш бара помош од лекарите

Слободен печат
Шпанскиот тенисер Пабло Карењо-Буста го обвини Новак Ѓоковиќ дека лажираше повреда во нивната четвртфинална пресметка. Ѓоковиќ за нешто повеќе од три часа игра успеа да...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ против Циципас за финале на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер успеа да собере сили да ги одбие нападите на опасниот Шпанецот Пабло Карењо Буста и слави на крајот со конечен резултат 3:1...
Останатo Спорт

„Супер Стеф“: Нова фантастична партија на Циципас во Париз! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот грчки тенисер блеска на грен слем турнирот „Ролан Гарос“, денеска во четвртфиналето за скоро два часа игра успеа да го елиминира Андреј Рубљов со...
Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Карењо Буста е наредниот ривал на Ѓоковиќ

Слободен печат
Во последниот осминафинален меч во машка конкуренција на грен слем турнирот во Париз, Пабло Карењо Буста со 3:0 го елиминираше Даниел Алтмајер. За два часа...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“, откако го совлада Карен Хачанов од Русија со 6:4, 6:3 и 6:3....
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Крај за седмиот носител

Слободен печат
Подобар од Беретини беше германскиот тенисер Даниел Алтмаер кој е 186. тенисер на АТП ранг листата. Алтмаер го совлада Беретини во три сета со 6:2,7:6,6:4...
Останатo Спорт

Надал веќе е во победнички ритам, на полуфиналистот од УС Опен му препушти само два гема

Слободен печат
Шпанецот Рафаел Надал се врати на тениските терени по пауза од шест месеци и веднаш покажа зашто е крал на земјените терени. Вториот тенисер на...
Останатo Слајдер Спорт

Зверев и Тим во финалето на УС Опен (ВИДЕО)

Слободен печат
Доминик Тим и Александер Зверев ќе играат годинава за трофејот на грен слем турнирот во Њујорк (САД), УС Опен. Тим до финалето стигна после три...
Останатo Спорт

Позната првата полуфинална двојка кај мажите, нова рутинска победа на Осака

Слободен печат
Германскиот тенисер кој е петти носител на грен слем турнирот во Њујорк во четвртфиналето го совлада Хрватот Борба Чориќ во четири сета и тоа со...