Надал е последниот четвртфиналист на УС Опен (ВИДЕО)

Противник на Шпанецот во следната фаза ќе му биде Диего Шварцман од Аргентина кој пак беше подобар од Германецот А. Зверев.

– После вториот сет, нешто морав да менувам во играта. Доколку не менував, тешко дека на крајот ќе дојдев до победата – беа зборовите на Надал.

Четвртфинале, УС Опен (парови) –

Мажи
Станислас Вавринка-Данил Медведев
Роџер Федерер-Григор Димитров

Матео Беретини-Гаел Монфис
Диего Шварцман-Рафаел Надал

Жени
Белинда Бенчиќ-Дона Векиќ
Бјанка Андреску-Елиз Мертенс

Елина Свитолина-Јоана Конта
Серена Вилијамс-Ванг Кианг

Прочитајте и...  Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат