На Табановце гори автобус! (ВИДЕО) - Слободен печат

На Табановце гори автобус! (ВИДЕО)

Гори автобус на граничниот премин Табановце. Сите патници во моментот на избувнување на пожарот веднаш го напуштиле автобусот, избегнувајќи ја евентуалната трагедија, пренесува Алсат.

Според информациите автобусот е во сопственост на компанија од Србија.

На преминот има метеж и не е дозволено поминување. Затворени се двата правци за влез и излез од земјата.

Прочитајте и...  Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Прочитај повеќе

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција

Сириски државјанин пронајден починат на патот кон планинскиот врв Кобилица

МИА Агенција

Кај Радовиш откриено возило со 32 мигранти

МИА Агенција

Идентификувано безживотното тело пронајдено на Шар Планина

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 10 =

Прочитај повеќе

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат