• српски

Австриски дилер работел за српски шеф

Австриската полиција уапси двајца мажи осомничени за трговија со дрога. Зад незаконската трговија стоеле „шефот“, Србин (26) чиј идентитет полицијата не го соопштила и уличен дилер кој завршувал со работа. Дилерскиот пар бил уапсен од полицијата од Салцбург, а база на Србите од каде дистрибуирал дрога од 2015 година била малата општина Пингау, од каде …

Австриски дилер работел за српски шеф Read More »