Може да гласаме за Македонија! Да ја поддржиме Мила Москов на детскиот Евросонг! (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Може да гласаме за Македонија! Да ја поддржиме Мила Москов на детскиот Евросонг! (ВИДЕО)

Нашата Мила ќе се натпреварува под реден бој 4 со песната „Fire“ на Лазар и Магдалена Цветкоски.

Од овој момент започна гласањето на детскиот Евросонг кој се одржува во Полска, каде боите на Македонија ги брани талентираната Мила Москов.

Гласањето ќе трае два дена, односно до самото финале кое е закажано за во недела.

Нашата Мила ќе се натпреварува под реден бој 4 со песната „Fire“ на Лазар и Магдалена Цветкоски. Она што е важно да се знае, е дека гласањето е онлајн и секоја земја може да си гласа за себе.

Линк за гласање: „vote.junioreurovision.tv“.

Да ја поддржиме Мила на детскиот Евроснг и да гласаме за неа!

Погледнете како помина Мила на втората проба која се одржа денеска.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close