Моментот кога Трамп беше итно евакуиран: Агент на тајната служба му кажа три збора, тој не знаеше како да реагира (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп изненадно ја прекина прес-конференцијата за медиумите за коронавирусот заради пукотница во близина на Белата куќа.

За време на прес-конференцијата одеднаш во просторијата упадна припадник на Тајната служба.

– Претседателу, излезете од салата.

– Извинете, што? – му вели изненадениот Трамп, па веднаш го послуша и ја напушти прес-конференцијата за новинарите.

Трамп го изнесоа од просторијата заради пукотница надвор од оградите на претседателскиот комплекс во Вашингтон. По неколку минути Трамп се врати на конференцијата.

– Имаше пукотница надвор од Белата куќа. Ми кажаа дека застрелале наоружан маж, во болница е, не знам во каква состојба. Изгледа ситуацијата е под контрола. Би се заблагодарил на Тајната служба, која повторно изврши сјајна работа, беа брзи и ефикасни, рече Трамп откако се врати на прес-конференцијата.

Прочитајте и...  Денеска ќе биде изречена пресудата за Јанакиески и останатите обвинети во „Насилство во Центар“

Тој додаде дека се чувствува безбедно со Тајната служба.

– Тоа се фантастични момци. Најдобрите од најдобрите. Супер се истренирани. Сакаа да се тргнам на кратко додека да бидат сигурни дека се е под контрола, додаде американскиот претседател.

Маж (51) се доближил на агент на Тајната служба близу Белата куќа. Му кажал дека е наоружан, се стрчал спрема него и посегнал по нешто.

– Имаше став како да ќе пука. Агентот на Тајната служба извади оружје и го застрела во градите, објави Тајната служба.

Инцидентот се случил на раскрсницата на 17-та улица и авенија Пенсилванија, во близина на паркот Лафајет. Си-Ен-Ен пишува дека од два полициски извори дознале дека човекот не бил наоружан.

Прочитајте и...  Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Русковска: За евентуално обвинение за надоместоците во СЈО би почекале уште еден ревизорски извештај

Лука Андреев

Фетаи не е задоволна од пресудата за „Шамарите во Центар“

Здравствените установи во Охрид и одадоа последна почит на почината медицинска сестра (ВИДЕО)

Слободен печат

Телефонски измами: Половина од лажните кол центри се сместени во руските затвори

Слободен печат

Брисел ја забранува проституцијата поради коронавирусот

Слободен печат

За 10 минути ќе знаете дали имате ковид-19!

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Битиќи: При вработувањето треба да доминираат професионалноста и квалитетот, а не етничката припадност

Слободен печат

Шопинг мол манија и во Македонија

Радев: Бугарија веќе е во криза, но најголема е владината криза

Слободен печат

Јанакиески доби условна казна за „Шамарите во Центар“, а Груевски година ипол затвор

Горан Наумовски

Вицепремиерот Димитров во работна посета на Германија

Слободен печат

Од утре стабилизација на времето, но со пониски утрински температури

Слободен печат