Момчиња од Австралија намамиле педофил, па го претепале до смрт - Слободен печат

Момчиња од Австралија намамиле педофил, па го претепале до смрт

Како што пренесуваат локалните медиуми, се верува дека тинејџерите стапиле во контакт со Питер преку една позната интернет страница за запознавање, а после допишувањето договориле средба.

Полицијата во Нов Јужен Велс уапси 17-годишен тинејџер, а против две момчиња на иста возраст е поднесено обвинение поради сомнение дека до смрт го претепале 56-годишниот Питер Килеј.

Телото на мажот било пронајдено на 2 февруари во грмушка во близина на улица во австралискиот град Брули со бројни повреди на главата и лицето, а полицијата деновиве уапси тројца тинејџери под сомнение дека го сториле злосторството.

Како што пренесуваат локалните медиуми, се верува дека тинејџерите стапиле во контакт со Питер преку една позната интернет страница за запознавање, а после допишувањето договориле средба.

„Осомничените со жртвата комуницирале преку една позната апликација за запознавање. Запленети се нивните телефони и компјутери, а истрагата треба да покаже во која насока одела таа комуникација“, соопштија од тамошната полиција.

Се верува дека момчињата намерно го намамиле Питер затоа што верувале дека е педофил и намамува млади деца. Поради тоа, го претепале до смрт.

Прочитајте и...  Се реализира проектот „Смарт езеро „Младост"

Прочитај повеќе

Спасовски: Со Република Србија заеднички сме посветени на унапредување на регионалната соработка

Слободен печат

Брисел ги поздрави одлуките на македонскиот Парламент, сега на ред е ЕУ

Слободен печат

Димовски: На СДСМ му требаше овој закон за амнестија за сè што сторија минативе години

Слободен печат

Пленковиќ: Повторно е ставено на дневен ред проширувањето на ЕУ

Слободен печат

Мишел: Ќе ја потврдиме европската перспектива на регионот

Слободен печат

Дирк Јан Коп: Гледаме простор Северна Македонија да ги започне преговорите за членство, тоа не е случај со Албанија

Слободен печат

Остави Коментар

три × 3 =

Прочитај повеќе

Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Слободен печат

Митрески: Законот за Советoт на ЈО не спаѓа во група закони што се носат со двојно мнозинство

Слободен печат

Димитров: Денес е голем ден во мојот град, успеавме да го усвоиме и последниот закон кој беше услов

Слободен печат

Борел: Законот за ЈО е важен чекор за реформските процеси во Северна Македонија

Слободен печат

Џафери го потпиша решението за распишување на изборите

Слободен печат

Фон Дер Лајен: Северна Македонија и Албанија да започнат со преговори ако е можно и пред самитот на ЕУ во Загреб

Слободен печат