20.8 C
Скопје

Миркуловски е позитивен на корона

Повратникот во ракометната репрезентација на Македонија и тоа во двојна улога, Филип Миркуловски е позитивен на коронавирус по завршување на репрезентативните обврски во изминатата.
Миркуловски кој е дел од стручниот штаб, а воедно и ракометар, изминатите шест дена беше дел од репрезентацијата која одигра два натпревари против Данска на кои беше забележан триумф во Скопје. На вториот натпревар во Алборг, тој и селекторот Лазаров ја предводеа репрезентацијата од клупата.
Но, веднаш по враќањето во Вецлар, германскиот тим потврди дека Миркулковски е позитивен на коронавирус. Коронавирус има и во селекцијата на Данска, позитивни се Ханс Линдберг и Кевин Мелер, а неколку ракометари се наоѓаат во изолација.

Поврзани вести

ВИДЕО: Не издржаа, се истепаа англиските и шкотските фанови

Слободен печат

Храбрата Шкотска и зеде бод на Англија

Слободен печат

Хрватите очајни: Спори сме, не заслуживме повеќе од реми

Слободен печат

Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари

Слободен печат

ФОТО: Фудбалерите го „сефтосаа“ теренот на „Јохан Кројф“ арената

Слободен печат

Навивачите на Парма не му простуваат на Буфон: Си замина како платеник, сега не може да се вратиш како херој

Слободен печат

Остави Коментар