18 C
Скопје

Tag : филип миркуловски

Ракомет Спорт

Миркуловски: Сигурно ќе бевме подобри доколку ни беа потребни бодови

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија триумфално го заврши одличниот квалификациски циклус за пласман на следното Европско првенство, откако во последниот натпревар од својата група ја совлада Швајцарија...
Ракомет Спорт

Лазаров го објави списокот на ракометари за денешниот меч со Швајцарија

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација денеска од 18.00 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе го игра последниот шести квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство...
Ракомет Спорт

Миркуловски: Доколку ги спречиме Шмид и Рубин, ќе се радуваме во недела!

Слободен печат
Филип Миркуловски кој се врати во репрезентацијата, но и воедно како помошник на Кирил Лазаров во стручниот штаб, се надева дека победнички ќе се заврши...
Ракомет Спорт

Миркуловски е позитивен на корона

Слободен печат
Повратникот во ракометната репрезентација на Македонија и тоа во двојна улога, Филип Миркуловски е позитивен на коронавирус по завршување на репрезентативните обврски во изминатата. Миркуловски...
Ракомет Спорт

Македонија без Лазаров и Миркуловски против Данска

Слободен печат
После големата и важна победа во Скопје над Данска во четвртокот денеска македонската најдобра репрезентација ќе го игра четвртиот натпревар од квалификациите за Европското првенство...
Ракомет Спорт

Миркуловски: Ова е чудо кое не смее да остане само добра епизода

Слободен печат
Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, освен што внесе нов дух во националниот тим, успеа да го наговори својот помошник, Филип Миркуловски...
Ракомет Спорт

Некоја нова Македонија, совладан светскиот шампион на селекторското деби на Лазаров

Зоран Спасоски
Ракометната репрезентација на Македонија новата страница во историјата ја започна со голема победа над актуелниот светски шампион Данска со 33:29 во рамки на квалификациите за...
Ракомет Спорт

Лазаров со Миркуловски и еден дебитант против Данците

Слободен печат
Познат е составот на македонската репрезентација за денешниот натпревар од квалификациите за ЕП против Данска во Скопје кој ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“...
Ракомет Спорт

Лазаров: Деби како селектор, целта е да гледаме една модерна Македонија!

Слободен печат
Кирил Лазаров, како нов селектор на македонската репрезентација денеска ги собра ракометарите пред двата натпревари против Данска од квалификациите за пласман на Европското првенство. Десниот...
Ракомет Спорт

Лазаров со Миркуловски во поширокиот список за дуелите со Данска

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари за ЕП 2022 против Данска, актуелниот светски шампион....