17.8 C
Скопје

Tag : вецлар

Ракомет Спорт

Миркуловски е позитивен на корона

Слободен печат
Повратникот во ракометната репрезентација на Македонија и тоа во двојна улога, Филип Миркуловски е позитивен на коронавирус по завршување на репрезентативните обврски во изминатата. Миркуловски...