Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО) - Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

На снимката се гледа дека 75-годишниот Џегер е во одлична форма и ги изведува своите претпознатливи движења додека игра, кои се негов заштитен знак.

Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ Мик Џегер, на твитер објави видео снимка, на која се гледа како игра во својот претпознатлив стил, со што му покажа на светот дека е во полна форма, по операција на срцето.

На снимката се гледа дека 75-годишниот Џегер е во одлична форма и ги изведува своите претпознатливи движења додека игра, кои се негов заштитен знак.

Светските медиуми пишуваат дека поради операцијата, одложената турнеја, која требаше да се одржи во април, ќе започне во јули.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close