Tag : Ролингстоунс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот хит на Ролингстоунс – „Satisfaction“ бил снимен за еден ден!

Слободен Печат
„The Rolling Stones“  за време на нивната трета северно-американска турнеја, на 12 мај 1965 година во RCA Hollywood студиото за еден ден ја снимиле легендарната...
Еспресо Шоу биз

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ Мик Џегер, на твитер објави видео снимка, на која се гледа како игра во својот претпознатлив стил, со што му покажа...