9 C
Скопје

Метју Меконахи раскажа како изгубил повеќе од 20кг за легендарната улога во „Dallas Buyers Club“

Актерот Метју Меконахи сподели како изгубил над 20 килограми за легендарната улога во филмот „Dallas Buyers Club“, потсетувајќи се на процесот на трансформација.

Неговата диета вклучувала само риба, белки од јајца, пудинг од тапиока и како што вели тој „онолку вино колку што сакав да пијам“.

Не се измачував. Бев воинствен. Најтешкиот дел беше да го направам проклетиот избор“, рече Меконахи во емисијата „The Joe Rogan Experience“.

Instagram

Меконахи го играше ликот Рон Вудруф, човек на кој беше дијагностициран со ХИВ во 4 фаза во средината на 80-тите години на минатиот век, за чија улога актерот доби Оскар во категоријата за „Actor in a leading role“.

Instagram

Актерот во разговор со Роган кажа дека сакал да ја изгуби многу од својата тежина за да ја покаже реалноста на живеење со ХИВ во напредни фази, оддавајќи му почин на животот и наследството на Вудруф.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Тоа беше моја одговорност. Ако изгледав како што изгледам сега и го играв Рон Вудруф од „Dallas Buyers Club“, гледачите би биле надвор од првата рамка на филмот“, рече Меконахи.

Instagram

Метју за пет месеци од 85 килограми се симнал на 61. Актерот рече дека јадел риба за ручек и вечера, мали количини зеленчук со секој оброк и белки од јајце за појадок. Неговото секојдневно задоволство било само мала количина пудинг од тапиока.

Instagram

Најдов пудинг од тапиока и најдов најмала античка лажица во Њу Орлеанс за јадењето да трае подолго“, изјави Меконахи пред топлпата новинари во 2014 за време на „Screen Actors Guild Awards“.

Сцена од филмот „Magic Mike“ / Instagram

Тоа не е прв пат Метју да си го „трансформира“ телото за улога. Тој мораше да „набилда“ мускулна маса за неговата улога во филмот „Magic Mike“ каде повторно имаше неверојатни резултати од напорните тренинзи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Наоми Кемпбел ја покажа својата луксузна вила во Кенија
Instagram

 

Поврзани вести

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

Слободен печат

Остави Коментар