12 C
Скопје

Меркел му честиташе на Бајден: Очекувам ново поглавје во германско-американското пријателство и соработка

Германската канцеларка Ангела Меркел му честиташе на Џо Бајден на инаугурацијата за нов американски претседател и во пораката наведе дека со нетрпение очекува да работи со неговата администрација, пренесе Тасс.

„Очекувам ново поглавје во германско-американското пријателство и соработка”, се наведува во изјавата на Меркел пренесена од прес-службата на нејзиниот кабинет на Твитер.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Разговор со Ивана Хаџиевска: Многу делови од женската историја се избирашни од културната меморија

Поврзани вести

Најмала пензија земале дури 78.023 пензионери

Слободен печат

По еден месец пауза, пратениците се вратија во собраниските клупи

Нови 473 пациенти во Федерацијата БиХ и 21 починат пациент

Слободен печат

Изградбата се коси со препораките на УНЕСКО за Охрид

Минатата година БДП со стапка од минус 4,5 отсто

Слободен печат

Компаниите може да аплицираат за февруарска помош за плати цел март

Слободен печат

Остави Коментар