18 C
Скопје

Маж од Алексинац загина во експлозија на бомба, неговиот осумгодишен син е повреден

Според првичните информации загинатиот Милорад А. му ја покажувал бомбата на својот осумгодишен син. Се претпоставува дека од невнимание ја активирал експлозивна направа.

Во семејна куќа во Тешица, село во општината Алексинац (Србија) во експлозијата загина 45-годишен маж, а осумгодишно момче е полесно повредено.

Инцидентот се случил во семејната куќа на Милорад А., во која тој живеел со сопругата, ќерката и синот.

Соседите изјавиле дека дошло до голема експлозија и дека веднаш повикале полиција и итна помош од Здравствениот дом во Алексинац.

Според првичните информации загинатиот Милорад А. му ја покажувал бомбата на својот осумгодишен син. Се претпоставува дека од невнимание ја активирал експлозивна направа.

Поврзани вести

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Трагедија во Неготино, се превртел со трактор и починал

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

Остави Коментар