Манекенката Џиџи Хадид: Бев бремена и додека чекорев по модните писти!

Веста дека 25-годишната манекенка го чека првото дете со пејачот Зејн Малик, се прошири не многу долго после модните недели во Њујорк, Лондон, Милано и Париз. Џиџи чекореше на ревиите за најпознатите дизајнери во светот, а дури сега откри дека тоа го правела додека била бремена. Во разговор со уметникот за шминка од Мејбелин, Ерин Парсонс, 25-годишната Џиџи Хадид открила дека на неодамна одржаната модна недела таа веќе била бремена, но и тоа дека бременоста веќе влијаела на нејзиниот изглед.

„Луѓето беа убедени дека имав ставено филери на лицето и дека поради таа причина моето лице е поокругло од вообичаеното, но таква сум уште од раѓање, а дополнително се зголеми за време на Модната недела бидејќи бев бремена веќе неколку месеци“, објасни ѕвездата.

Ниту бременоста не влијаела на нејзиниот полн распоред, а сите однапред договорени работи ги направила без никакви замерки. На прашањето за тоа дали мисли дека нејзиното лице дополнително ќе се менува за време на бременоста заедно со нејзиното тело, Џиџи одговори:

„Можеби. Не размислувам за тоа и воопшто не се грижам. Среќна сум со природниот изглед и покрај се“

Прочитајте и...  На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Прочитај повеќе

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски