Манасков ја наполни мрежата на Спартак Москва! (ВИДЕО)

Денеска во својот шести натпревар од сезоната во СЕХА Газпром лигата Веспрем на домашен терен со 37:32 (17:13) славеше против Спартак Москва.

Нашето лево репрезентативно крило Дејан Манасков беше прв стрелец во редовите на унгарскиот клуб со 10 голови, зад него беа Хорнјак и Мачковшек со по шест погодоци.

На спротивната страна за рускиот претставник со осум погодоци доминираше Рјабов.

На табелата во групата „Б“ води Веспрем со 15 бодови, а наредниот меч во регионалното натпреварување ракометарите на Дејвис ќе го имаат на 19 ноември дома против Металопластика.

Воедно нашиот интернационалец Манасков го имаше и најдобриот гол на мечот:

Прочитајте и...  УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат